Opinie


[testimonial_view id=”3″]

Magda

Do szkoły Universitalis chodzę od 7 miesięcy i cieszę się, że tutaj trafiłam! Grupy są kameralne, a Pani Anna Skarzyńska jest lektorką przez wielkie L. Zajęcia prowadzi w sposób ciekawy i różnorodny z wykorzystaniem wielu metod dydaktycznych – o monotonii nie ma tutaj mowy! Udostępnia WIELE autorskich materiałów, które są bardzo pomocne. Nie “lecimy” karteczka po karteczce z podręcznika. Lekcje mijają jak z bicza strzelił, a wspomnę, że chodzę na zajęcia które trwają 135 minut . Wychodzę z dużą partią materiału do przerobienia i nie mniejszą pracą domową… 
Pani Ania uczy z pasją i widać, że lubi to, co robi – a to napędza uczniów i sprawia, że nasze spotkania są fajne i interesujące. 
Według mnie, warto przyjść do tej szkoły. Na pewno jeśli ktoś chce się nauczyć języka – to się go tutaj nauczy! 

Kasia

Tutti sanno che l’italiano è una lingua bellissima ma non tutti sanno che la signora Anna Skarzynska è un’insegnante eccezionale e UniversItalis è una scuola dove imparare l’italiano fa piacere. Mi piace un sacco studiare in UniversItalis. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna, niemalże domowa, grupy niewielkie, a jednocześnie pani Ania jest wymagająca i profesjonalna, zawsze świetnie przygotowana do zajęć i nie liczcie na to, że pracę domową zdążycie odrobić w ciągu 5 minut przed zajęciami ;-). 
Naprawdę miły i pożyteczny sposób spędzenia wolnego czasu! Szczerze polecam!

Łukasz

Niewielu jest tak dobrych i rzeczowych nauczycieli. Miałem zajęcia z Praktycznej Nauki Języka Włoskiego na Uniwersytecie Warszawskim z P.Anna i muszę stwierdzić, że były one pasjonujące i rozwijające. Zawsze otrzymywaliśmy wiele dodatkowych materiałów, mogliśmy zadawać gro pytań, Pani Anna sięgała do konkretnych źródeł i udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Wyniosłem bardzo wiele z tych zajęć i z rozrzewnieniem wspominam czas nauki z Panią Anną. (appioppare). Cechowało ją pragnienie nauczenia, nie tylko uczenia (wylozenia materialu) i ten cel osiągała. 
Nauka pełna świeżości, profesjonalizmu i WŁOSKOŚCI to zajęcia z Panią ANNĄ!!! POLECAM 

Ela

Polecam Panią Annę Skarzyńską jako nauczycielkę j. włoskiego wszystkim tym, którzy chcą:  
– mieć całą gramatykę w małym paluszku;  
– wyrzucić słownik (bo po co ma leżeć bezużytecznie na półce skoro prawie wszystkie słówka będzie się znało na pamięć);  
– odpowiadać płynnie, poprawnie i bez namysłu na wszystkie pytania po włosku będąc obudzonym nawet w nocy o północy;  
– zawstydzać Włochów wytykając im błędy językowe.  

A tak na poważnie: nie znam lepszej nauczycielki j. włoskiego 🙂 

Aleksandra

Zajęcia z Anią Skarżyńską to była sama przyjemność. Jestem oporna na naukę języków, a po pierwszym miesiącu opada mi zapał i już wymyślam sobie usprawiedliwienia by nie pojawić się na lekcji (pomimo, że płacę za nie). Na kursie prowadzonym przez Anię było zupełnie inaczej. Każde zajęcia były prowadzone z żartem, swobodą ale i konsekwencją. Nie wiem jak ona to robiła, ale ja wychodziłam zrelaksowana i nauczona! Ania korzysta z niekonwencjonalnych metod nauki:filmy, , gry interaktywne prowokujące do mówienia, improwizacje a cała nauka przebiega w atmosferze akceptacji i wsparcia dla każdego ucznia. 
Zachęcam i zdecydowanie polecam naukę języka włoskiego w Universitalis! 

Jarek

Pani Ania uczyła mnie włoskiego przez rok i dzięki Niej w bardzo krótkim czasie udało mi się przygotować do wyjazdu na Erasmusa do Włoch. Zaczynałem od zera a po niecałym roku byłem w stanie komunikować się po włosku na takim poziomie, żeby dogadać się na uczelni. Zajęcia były ciekawe i dobrze rozplanowane (odpowiednia równowaga pomiędzy słownictwem, gramatyką, dyskusją itp.). 
Naprawdę polecam – oprócz tego, że p. Ania potrafi uczyć włoskiego to jeszcze zarazi was pasją do tego kraju… 

Ilona

Pani Ania Skarżyńska ma wszystkie cechy dobrego nauczyciela: cierpliwość, rzetelność, wiedzę, asertywność, ale ma również to, co czyni z niej nauczycielkę wybitną: empatię i autentyczną sympatię dla ucznia. Nauka w Uniwersitalisie sprawia więc prawdziwą przyjemność i poczucie, że jest się akceptowanym i lubianym. Jest to nauka intensywna, rzetelna i bezstresowa. Na lekcje chodziłam zawsze chętnie i z przyjemnością. No i jeszcze: miłość do Włoch, do antycznej kultury, wspaniałej kuchni, pięknej przyrody i całego bogactwa tego kraju. Tego szukałam i to jest główny powód mojej chęci nauczenia się włoskiego. Pani Ania tego mi również dostarczyła i uwiarygodniła moją fascynację tym krajem. 
Chwała jej za to. 

Maja

Naukę włoskiego na UW rozpoczęłam z bardzo pragmatycznego powodu – chronicznego lenistwa. Nie byłam w stanie zmusić się do regularnego chodzenia na lektoraty, więc bat kartkówki i egzaminu nad głową był jedynym rozwiązaniem. Rok zajęć z Panią Skarżyńską pozwolił mi na pokonanie nieprzekarczalnej do pory granicy między znajomością podstaw języka a jego rzeczywistym rozumieniem i możliwością komunikowania się z “nativami”. Ogromne doświadczenie dydaktyczne oraz (tak mi potrzebna) dyscyplina i przemyślana organizacja zajęć to tylko niektóre z powodów dla których zajęcia Pani Skarżyńskiej zaliczam do najlepszych na jakie chodziłam. 
Pani Anna jest tym wymagającym nauczycielem, którego wspominamy najlepiej, bo nauczył nas najwięcej.  
Biada Wam Ci, którzy nie uczyli się słownictwa z jej kserówek!:) 

Sara

Uczyłam się u pani Ani Skarzyńskiej przez rok na UW i mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych lektorów, z którymi miałam styczność. To nie jest typ nauczyciela, który ma wiedzę, ale nie umie jej przekazać. Oprócz ogromnej wiedzy ma świetne podejście pedagogiczne. Materiał był zawsze bardzo bogaty, uporządkowany i podany w przyjemny sposób. A to co najbardziej mi się podobało to dobór takiego słownictwa i zwrotów, które rzeczywiście są w użyciu, a nie tylko zalegają w podręcznikach od 30 lat. Dzięki temu w czasie kilku miesięcy spędzonych później we Włoszech nie miałam żadnych problemów z dogadaniem się z “żywymi” Włochami. 
Jednym słowem: polecam! 

Ola

Pani Anna uczyła mnie włoskiego przez rok i były to miesiące bardzo intensywnej nauki. Kładzie ogromny nacisk na słownictwo, idiomy, synonimy i antonimy – większość słówek poznałam właśnie dzięki niej i jej doskonale zorganizowanym materiałom dydaktycznym, które ułatwiały wkuwanie nowych terminów. W swoich zajęciach nie pomija także tła kulturowego, tak istotnego dla nauki języka. Pani Anna jest osobą wymagającą, ale jeśli komuś zależy na włoskim, tylko zmotywuje go to do działania 🙂 
Polecam i pozdrawiam! 

Agnieszka

Powiem krótko p. Ania jest świetną osobą! Jej zajęcia są ciekawe i zaskakujące. nigdy nie uczył mnie ktoś bardziej zaangażwoany jak ona. Dzięki p. Ani można zakochać się we Włoszech i języku, a nauka gramatyki już nie wydaje się taka straszna :):)  
Gorąco polecam naukuę w Universitalis! 

Klaudia

Zdecydowanie polecam. Miałam zajęcia z Anna Skarzyńską i uważam, że były bardzo wartościowe. Poziom nauczania i podejście do przedmiotu zasługują na pochwałę. Ogrom wiedzy tej lektorki czasami potrafił mnie przerazić 😉 A tak poważnie, to super atmosfera i profesjonalizm podobały mi się najbardziej! 
Polecam i pozdrawiam! 

Julita

Kochani Italofile (lub najzwyczajniej w swiecie Ci, ktorzy, przynajmniej na poczatku, chca nauczyc sie wloskiego ze wzgledow tylko i wylacznie praktycznych)!!! Jestem zdania, ze najszczersza i najsluszniejsza opinia, jaka moge wyrazic o efektach nauki wloskiego z p. Skarzynska, powinna byc oparta na moich osobistych doswiadczeniach. I w tym miejscu pragne powiedziec: chapeau bas! (tak, wiem, ze to po francusku, to nie miala byc probka mojej doskonalej wloszczyzny :P). Wrzuce tu teraz troszke konkretnych danych (rowniez ilosciowych): nauke wloskiego rozpoczelam od totalnego zera. Po roku nauki u p. Skarzynskiej poznalam praktycznie wszystkie czasy gramatyczne i ogromna ilosc slownictwa, spokojnie i bez stresu moglam sie porozumiec z rodowitym Wlochem. Po 1 roku nauki!!! System uczenia sie wloskiego proponowany przez p. Skarzynska moim zdaniem jest niezawodny, oparty na systematycznej i uczciwej pracy ale rowniez na ogromnej satysfakcji samego studenta z osiagnietych wynikow. To idealna wspolpraca nauczyciela i ucznia, w ktorej nie moze zabraknac checi ani z jednej, ani z drugiej strony-dlatego w mojej opinii przynosi takie efekty! Ach i zapewniam, ze KAZDY, nawet najgorliwszy sabotazysta kultury wloskiej po zajeciach u p. Skarzynskiej stanie sie Italofilem, bo oprocz swietnej znajomosci jezyka z Jej zajec wyniesiecie rowniez milosc do Italii!!! 
Polecam! 

Aleksandra

Ciao a tutti! 🙂 Tak jak wiekszosc z was tez jestem zdania, ze to swietna szkola, gdzie mozna nauczyc sie jezyka wloskiego. Oczywiscie wszystko zalezy od dobrego nauczyciela/nauczycielki. A w tym przypadku kazdy sie ze mna zgodzi, ze p. Skarzynska nia jest. Wspominam jeszcze do dzisiaj zajecia na uw con nostalgia!  
Polecam wszystkim szkole Universitalis! 

Daria

Zajęcia prowadzone w sposób konkretny, uporządkowany i ciekawy. Sumienność jest (obowiązkowa) mile widziana, co w rezultacie przekłada się na efekty. Zaangażowanie oraz ogólne kompetencje prowadzącej mobilizują do doskonalenia własnej, zdobytej wiedzy. Atmosfera w SJW Universitalis jest przyjazna. Po wypełnionych obowiązkach nie brakuje czasu na swobodną, interesującą dyskusję na każdy ( 🙂 ) temat. 
Za wszystkie te rzeczy serdecznie dziękuję! 

Paulina

Mam przyjemność uczestniczyc w zajeciach z pania Ania od 9 miesiecy, musze przyznac ze na kazde spotkanie w Universitalisie biegne z zapalem i energia, bo kazda lekcja to prawdziwa skarbnica wiedzy, uplywajaca w bardzo bardzo milej i przyjaznej atmosferze 🙂 Zajecia są profesjonalne, starannie przygotowane, na najwyzszym poziomie, dostajemy bardzo duzo materialow dodatkowych dotyczacych gramatyki czy kultury Wloch, gramy w gry, zeby utrwalic wiedze poprzez zabawe, uczymy sie wiele wiele nowych slówek opracowanych tematycznie i wyczerpująco, sluchamy, piszemy i przede wszystkim mowimy…parliamo italiano (i juz wcale to nie jest męczarnia, nie nie 🙂 
Pani Ania zaraża swoim zapalem i pasja do nauki jezyka wloskiego, zawsze odpowie na kazde pytanie rzetelnie i cierpliwie 🙂  
Allora, goraco, z czystym sumieniem polecam nauke w Universitalisie kazdemu komu naprawde zalezy zeby nauczyc sie jakze pieknego jezyka wloskiego 🙂 

Kasia

Pani Ania to niezwykła osoba, która potrafi pobudzić do działania i zarażać swoją pasją. Jej wiedza i kompetencje językowe na najwyższym poziomie sprawiają, że człowiek chce się rozwijać i piąć coraz wyżej. 
Pani Ania zawsze była dla mnie wzorem, dzięki niej postawiłam na rozwój w kierunku języka włoskiego i dlatego dziś pozdrawiam Was z Turynu:) 

Katarzyna

Po wakacyjnej przerwie zawitałam do Universitalisu. Nie, ta przygoda nie zaczęła się dziś, ale rok temu. Z przyjemnością przeszłam przez furtkę, by wkroczyć w cichy zaułek Starego Miasta, gdzie znajduje się szkoła. Z cichą satysfakcją odnalazłam to, co zachowałam w pamięci. Przytulne miejsce i to, że poczułam się, jakbym właśnie składała komuś wizytę. Oczywiście od progu wita mnie przyjazny uśmiech mojej pani lektor. Czy tak właśnie można napisać o szkole językowej? Tak, bo Universitalis to szkoła wyjątkowa, która wykracza poza standardy większości ofert znanych nam szkół języków obcych. Warto dodać, że Universitalis to szkoła wyłącznie języka włoskiego. Dlaczego to ważne? Z doświadczenia wiem, że szkoły, które oferują zbyt wiele, nie są w stanie przekazać pasji do języka. A Universitalis to szkoła, która powstała z pasji, pasji do języka włoskiego, a co za tym idzie, Włoch, ich kultury, w jej szerokim wymiarze, bo przecież „Słoneczna Italia” niejedno ma imię 🙂 A zatem, ta koncentracja wpływa na jakość zajęć, dobór materiałów (w tym audiowizualnych) i rzecz jasna, kadry. O tym, jaką pracę wkłada w atrakcyjność zajęć lektor pisało już wielu moich poprzedników. Dodam jedynie, że niejednokrotnie miałam wyrzuty sumienia, kiedy nie odrobiłam pracy domowej, lub nie przygotowałam się do zajęć. Czułam, że za dane mi zaangażowanie, sama też powinnam się odpłacić. W ubiegłym roku na nowo odkryłam Włochy. Nie mam na myśli pakowania walizek… I tu chyba kryje się największy sukces lektora. Na naukę włoskiego zdecydowałam się z pragmatyzmu, zajęcia narzucono mi jeszcze w czasach liceum. Włochy nigdy nie były w kręgu moich zainteresowań, moje myślenie było więc stereotypowe. W tym roku muszę zmierzyć się z egzaminem językowym. Muszę… i chcę. 
Będę uczyć się włoskiego, z Universitalisem, to znaczy, z przyjemnością 🙂 

Mateusz

Rok zajęć z p. Skarzyńską to był rok “skoku”, największego progresu w nauce włoskiego. Od niemal zerowej znajomości języka udało się dobić do poziomu umożliwiającego mniej więcej bezproblemowe (czyli bez ciągłego grzebania w słowniku) przeczytanie książki… może nie był to Gadda, ale zawsze coś (czyli Faletti). 
Polecam p. Skarzyńską. Bardzo dobrze uczy. I polecam się skupić, bo z pustego i Salomon nie naleje. 

Justyna

Gorąco polecem naukę w Szkole Universitalis. To jest już mój 3 semestr w szkole ze 100% zadowoleniem. 
I mam przyjemność mieć zajecia z samą Panią Dyrektor 🙂 

Tomek

Bardzo cenię sobie naukę w Universitalis, to nie tylko czysta przyjemność, ale także znakomite efekty czego dowodem jest zdanie przeze mnie matury po roku (!) nauki. 

Stanisław

Przyszedłem do Pani Ani w sytuacji kryzysowej, rok przed egzaminem certyfikacyjnym na studiach na poziomie B1 (po obniżeniu). W chwili pierwszych zajęć byłem tak właściwie na poziomie słabego a2. Zanim trafiłem do Pani Ani odbiłem się od 3 różnych miejsc w których uczyłem się włoskiego, z bardzo marnymi rezultatami. Pani Ania była pierwszą osobą, która potrafiła zarówno mnie pozytywnie zmotywować jak i przekazać wiedzę w przystępny i zrozumiały dla mnie sposób. Cały roczny kurs niezwykle intensywnej nauki prowadzony był na najwyższym możliwym poziomie i w bardzo miłej atmosferze. Kiedy w końcu przyszedł moment egzaminu czułem, że naprawdę mogę go zdać i faktycznie udało się!!! 🙂 Dzięki Universitalis podniosłem swoją wiedzę z języka włoskiego o de facto 3 poziomy i zdałem egzamin na poziomie B1.  
Gorąco polecam, nauka na najwyższym poziomie w super atmosferze :)) 

Ada

Zaczęłam się uczyć języka włoskiego troszkę bardziej ze względów praktycznych (sytuacja życiowa) niż przyjemości. Po 2 latach nauki z panią Anią pojechałam na wakacje do Włoch i pełna zaskoczenia nie miałam problemu ze skomunikowaniem się. Przede mną kolejne lata nauki i nie mam zamiaru rezygnować z tak dobrej szkoły i tak dobrej lektorki. Zajęcia w Universitalis są samą przyjemnością. Dużo praktycznych rzeczy, gry, które umacniają znajomość różnych zagadnień, gramatyka przedstawiona w sposób przystępny, dużo ćwiczeń utrwalających wiedzę. Grupy są małe co bardzo ułatwia komunikację i dostosowanie poziomu grupy do każdej osoby.  
Wszystkim serdecznie polecam! 🙂 

Maria

Odkryłam Włochy dopiero kilka lat temu i zrozumiałam, że bez znajomości włoskiego nigdy naprawdę nie poczuję tego kraju. Odkryłam Universitalis w pażdzierniku ubiegłego roku i, mając niewielkie początki, zostałam zakwalifikowana do grupy A2. Sama będąc lektorką angielskiego mam bardzo sprecyzowane oczekiwania względem nauczania języka: oczekuję klarownego wytłumaczenia zagadnienia, utrwalenia przy pomocy ćwiczeń, rozliczania mnie z konsekwentnej pracy. Inne aspekty wchodzenia w język biorę na siebie. Ania wychodzi daleko poza moje oczekiwania – w jej metodzie bardzo cenię, obok profesjonalizmu, zaangażowanie emocjonalne, zróżnicowanie materiałów dydaktycznych, atmosferę miejsca oraz mnogość działań uzupełniających, które umożliwiają całkowite zanurzenie się w kulturze. W tym roku, w czasie pobytu we Włoszech komunikowałam się już w języku włoskim. 
Chwilowo na poziomie A2+ , ale bardzo wierzę w skuteczność metody Universitalis. 

Pamela

Całkowicie zgadzam się z opiniami powyżej. Sama jestem studentką italianistyki i wiem jak ważne jest aby nauczyciel potrafił przekazać wiedzę w sposób który pozwoli osobie która nigdy nie uczyła się języka włoskiego nie czuć chaosu w swoich postępach w nauce. Pani Ania jest w tym mistrzynią! Oprócz ogromnej wiedzy, determinacji w tym co robi i pasji potrafi przedstawić każde najtrudniejsze zagadnienie gramatyczne w sposób prosty i klarowny.  
Polecam każdemu kto pragnie się nauczyć języka włoskiego na wysokim poziomie wybór tej szkoły bo to co ją wyróżnia na tle inny to nie tylko przyjazna atmosfera ale co najważniejsze poziom nauczania! 

Agnieszka

Najlepsza szkoła języka włoskiego w całej Warszawie!!!  
Język sam w sobie jest przecudowny, a sposób jego “zaserwowania” przez Panią Anię jest godzien największego mistrza!! Tego języka po prostu nie można się nie nauczyć z taką nauczycielką. Zawsze otwarta na sugestie, wprowadzająca urozmaiconą formę prowadzenia zajęć oraz pełna chęci niesienia pomocy.  
Profesjonalizm na najwyższym poziomie.  
Serdecznie polecam i szkołę i nauczycielkę!  
ZAPISUJCIE SIĘ DO UNIVERSITALIS JEŚLI CHCECIE MÓWIĆ PO WŁOSKU I UCZYĆ SIĘ GO Z PRZYJEMNOŚCIĄ. 

Kasia

Parafrazując Gombrowicza – Pani Ania najlepszą nauczycielką włoskiego jest. Bezboleśnie i bez stresu ,a przy tym z należytą dokładnością i starannością – to chyba mogłoby być jej “hasło reklamowe”. Na szkołę trafiłam zupełnym przypadkiem i nigdy tego nie pożałuję, zostaję na dłużej. nawet wtedy kiedy będę już znać włoski do perfekcji 😉 Atmosfera jaka panuje na Piekarskiej jest niesamowita. Lekcje są bardzo przyjemne i ciekawe, także nawet nie wiadomo kiedy ta cała wiedza wchodzi sama do głowy. Na każdych zajęciach jest doskonalenie wszystkich umiejętności – od pisania przez słuchanie aż po gramatykę. Jednak, co jest ogromnym plusem metod dydaktycznych Pani Ani, nacisk kładziony jest na mówienie. Pozwala to na ćwiczenie poznanych zwrotów, czasów w praktyce.  
Moim zdaniem, największą zaletą Pani Ani jest to,ze uczy z pasją. Widać,że robi to co kocha i że sprawia jej to wielką przyjemność.  
Każdemu, kto chce zgłębić tajniki kultury i języka cudownej Italii gorąco polecam Universitalis, bo jeśli się uczyć to u najlepszych! 

Joanna

Nie znam lepszej nauczycielki języka włoskiego. Zawsze ma wszystko przemyślane, materiały przygotowane do perfekcji. Potrafi ocenić możliwości nauczenia się języka u uczniów. Motywuje do pracy. Jest bardzo wymagająca i to i się podoba Pięknie mówi po włosku!!!!! Do tego miejsce, w którym znajduje się szkoła, blisko centrum, lepiej nie można trafić. 
Polecam z całego serca. Uczcie się u Pani Ani. 

Kamila

Hmmm zgadzam się w 100% z moimi przedmówcami i zastanawiam się co mogę dodać od siebie. Z Panią Anią znamy się już dłuuuugo, natomiast w szkole Universitalis spędziłam pół roku. Zajęcia były interesujące i bardzo dużo wiedzy z nich wyniosłam. Lecz dla mnie najważniejsze było to, że tematy zajęć i sposób ich prowadzenia był dostosowane do moich indywidualnych potrzeb. Z wielką przyjemnością w każdy poniedziałek wstawałam raniutko aby z uśmiechem na twarzy popędzić na zajęcia. Były one prowadzone w sposób ciekawy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. 
Zarówno ze względu na atmosferę panująca w szkole jak i również wiedzę i kompetencje prowadzącego gorąco polecam Universitalis! 

Kasia

Witam, uczyłam się u Pani Skarzyńskiej na UW przez dwa lata, a potem jeszcze rok w szkole Universitalis. Pani Skarzyńska nauczyła mnie języka włoskiego w bardzo przyjemny i kompetentny sposób. Szczególnie dobrze wspominam lekcje interaktywne, a dodatkowym plusem było dla mnie to, że szkoła jest w centrum, blisko metra. 
Szczerze zachęcam do nauki w Universitalis wszystkich, którzy chcą na prawdę nauczyć się języka włoskiego i nie zmarnować pieniędzy!!! 

Paula

Do nauki języka potrzeba wiele chęci, determinacji i pasji. Szczegónie do tak pięknego języka, jakim jest język włoski. Jego melodyjność, zabawnie brzmiące niektóre słówka, sprawiają, Åle jest on niezwykle przyjemny dla ucha 🙂 Jednak moim zdaniem melodyjność to połowa sukcesu, dla mnie prawdziwym pięknem języka włoskiego jest jego bardzo rozbudowana gramatyka, która nie raz przyprawiała mnie o ból głowy, a z którego to bólu wyleczyło mnie Universitalis!  
W ciepłej “włoskiej” atmosferze jaką stwarza Universitalis miałam okazję poznać tajniki włoskiej gramatyki, wzbogacić zasób słownictwa i dać się zarazić urokiem włoskiej kultury i kuchni (bo nauka tu, to nie tylko zwyczajne, szkolne robienie ćwiczeń). Jednym słowem Universitalis zaszczepił we mnie ową pasję.  
Uczę się włoskiego od dwóch lat i śmiało mogę powiedzieć, że ostatni rok mojej nauki, który spędziłam właśnie z Universitalis był dla mnie kluczowy!  
A pojechać do Włoch i usłyszeć od Włocha – “parli veramente bene in italiano” – BEZCENNE !!! 🙂 !!! 🙂 

Ewa

Polecam Centrum Językowe Universitalis wszystkim, którzy chcą skutecznie nauczyć się włoskiego. W szczególności polecam zajęcia z p. Anią Skarzyńską, która potrafi zmotywować uczniów do intensywniejszej pracy i zainteresować wszystkim, co jest związane z Włochami. W Universitalis można nie tylko nauczyć się języka, ale takze poznać kulturę tego pięknego kraju. Dodatkowym atutem szkoły są bardzo przytulne sale, w ktorych odbywają się zajęcia, aż nie chce się stamtąd wychodzić !  
Jeśli chcesz uczyć się włoskiego, to p. Ania jest najlepszym nauczycielem w Warszawie ! Przez wiele lat była pracownikiem naukowym UW, jest specjalistką w swojej dziedzinie i potrafi nauczyć nawet tych “opornych” językowo. Miałam do czynienia z kilkoma lektorami j. wloskiego, ale odkąd trafiłam na p. Anię, to wiem, że nikt inny nie ma takiego podjeścia do uczniów i do języka jak ona. 

Andrzej

Szkoła „Universitalis” to miejsce, w którym nauczysz się języka włoskiego w sposób niekonwencjonalny i z wykorzystaniem autorskich metod nauczania. Zajęcia prowadzone są rzetelnie i skutecznie, w małych grupach, a w ich trakcie duży nacisk kładziony jest na komunikację, dzięki czemu szybko zostaje przełamana bariera w mówieniu. „Universitalis” to miejsce tworzone z pasją, a nie kolejna szkoła językowa, jedna z wielu, która reklamuje się jako najlepsza na rynku lub w Warszawie. 
Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do wyboru tego miejsca, pierwsza lekcja rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. 
Gorąco polecam! 

Dominik

W swoim życiu miałem przyjemność uczenie się trzech języków włoskiego, angielskiego i rosyjskiego – miałem więc możliwość spotkać wielu lektorów i zwiedzić kilka szkół językowych. Na podstawie tych doświadczeń, w pełni świadomie stwierdzam, że Universitalis to najlepsza szkoła w jakiej miałem możliwość się uczyć a Ania to najlepsza lektorka ze wszystkich z którymi miałem możliwość pracować.  
Szczerze polecam. Do zobaczenia na zajęciach. 

Patrycja

Szkoła w pełni spełnia moje oczekiwania. To już mój drugi z kolei kurs i nie wyobrażam sobie nauki w żadnej innej szkole. Atmosfera na zajęciach jest bardzo pozytywna i przyjacielska, to jednak nie zmienia faktu, że zajęcia są bardzo wymagajace i z każdymi zajęciami czuję duży postęp w nauce.  
Wybór tej właśnie szkoły to był strzał w dziesiątkę!:) 

Ewa

Szkoła dla tych, co chcą się uczyć i robić postępy. Otrzymuję świetne materiały dydaktyczne: przygotowane bogate słownictwo dotyczące omawianego tematu, wydrukowane wybrane artykuły, materiały do obejrzenia/ przesłuchania.  
Lektorka poszerza słownictwo, biorąc pod uwagę zainteresowania studenta. Istnieje możliwość powrotu do niektórych zagadnień gramatycznych w ciekawej i przystępnej formie. Otrzymuję inteligentne prace domowe i materiały służące powtórkom. 
Profesjonalna i wyjątkowa Pani Ania, umiejętnie mnie mobilizuje. 
Wracam tu, bo postęp w nauce języka jest nieunikniony. 
Wracam tu, by prowadzić ciekawe rozmowy, z coraz większą swobodą po włosku. 

Anna

Universitalis jest kolejną szkołą języka włoskiego, w jakiej zaczęłam naukę I NIE ŻAŁUJĘ !!! Dzięki pani Ani Skarzyńskiej zajęcia są bardzo urozmaicone, prowadzone w ciekawy sposób, z użyciem przeróżnych materiałów poza podręcznikiem, a w dodatku w niezwykle przyjemnej , prawie domowej atmosferze, przy herbatce z ciasteczkiem  
Gorąco polecam to miejsce wszystkim, którzy chcą się nauczyć włoskiego ! 

Katarzyna

Szkołę Universitalis gorąco polecam wszystkim.  
Tym, którzy chcą znajomość włoskiego poszerzyć, ale i tym, którzy zaczynają kurs z nadzieją, aby za rok w Rzymie zamawiając kawę w “Tazza D’Oro” móc powiedzieć coś więcej niż “grazie”.  
Zajęcia bardzo zróżnicowane. Indywidualne podejście do każdego słuchacza. 
Pani Aniu, dziekuję. 

Hanna

Szkoła jest genialna. 
Ciekawie prowadzone zajęcia, unikalne materiały przygotowane specjalnie dla szkoły, wysoki poziom nauczania a jednocześnie świetna atmosfera. Gorąco polecam 

Michał

Z radością potwierdzam wszystkie pozytywne opinie o szkole. Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach indywidualnych oto moje wrażenia: -pełen profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć, cały czas dzieje się coś ciekawego, co owocuje bardzo szybkim przyswajaniu wiedzy -miła atmosfera, ciągła komunikacja po włosku (mimo nauki na podstawowym poziomie), dużo konwersacji to dokładnie to czego oczekiwałem -elastyczność nauczania i możliwość dostosowania nauki do naszej szybkości przyswajania wiedzy 
Polecam szkołę Universitalis. 

Hubert

Serdecznie polecam kursy w szkole Universitalis. 
Chodzę na zajęcia indywidualne. Znakomita lektorka – dobrze przygotowana do zajęć, wymagająca ale sympatyczna, cierpliwa, prowadząca w zajęcia w bardzo dynamicznym tempie – nie wiadomo kiedy mijają zajęcia! 
Szefowa Szkoły, Pani Ania, także zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie przy dogadywaniu szczegółów kursu i w późniejszych kontaktach – była elastyczna i starała się dostosować do moich potrzeb. 

Agnieszka

Zgadzam się ze wszystkim poprzednimi opiniami, a w szczególności z tą ostatnią (Kasi S.).  
Na zajęcia w Universitalis chodziłam 3 semestry. Również przygotowywałam się do egzaminu na poziomie B2, z tym, że był to egzamin międzynarodowy CELI 3. 
Polecam każdemu kto chce się przygotować do egzaminu szkolnego, międzynarodowego i nie tylko. 
Zajęcia w tej szkole to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa! Pani Ania swoim podejściem do ucznia i języka swoją pasją potrafi zarazić każdego! 
Również potwierdzam sprawne działanie “servizio di emergenza”, które pozwoliło zwalczyć moją “depresję” przedegzaminacyjną  
Universitalis TO NAJLEPSZA SZKOŁA JĘZYKOWA!! 

Kasia S.

Ciao a tutti affascinati dal suono della lingua italiana ! To już mój drugi rok z Universitalisem, pora zatem zabrać głos na forum 😉 
Od pierwszego semestru wiedziałam, że będę kontynuować naukę w szkole. Przygotowywałam się do egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B2 na Uniwersytecie Warszawskim. Wiedziałam, że czeka mnie dużo pracy i że bez dobrego lektora, nie będę w stanie sobie poradzić. Universitalis zapewnił mi wszystko, czego potrzebowałam- kompetentnego i doświadczonego lektora, różnorodne materiały, indywidualne podejście do ucznia. Moje prośby i sugestie spotykały się natychmiastową odpowiedzią w postaci ćwiczeń, tabel i pomocy teoretycznych. Na wagę złota są też słowniczki do każdego działu tematycznego, przygotowane przez lektorkę. Do tej pory uzbierałam dwa segregatory, a powtarzając słówka pomiędzy zajęciami na uczelni, nieraz znajomi pytali mnie, skąd pochodzą moje materiały. REZULTAT? Egzamin ZDANY z pozytywną oceną, do tego maksimum punktów z egzaminu ustnego. 
Muszę jeszcze wspomnieć o “servizio di emergenza di Universitalis”- veramente molto efficace 😉 Polecam w przypadku nagłych napadów paniki “przedegzaminacyjnej”. Pani lektorka ze spokojem w głosie odpowie na wszystkie absurdalne pytania i zapewni o pełnym sukcesie na każdej “provie” 🙂 
Włoskiego uczcie się z Uniwersitalisem – WARTO! 

Paula

Gorąco polecam szkołę Universitalis i zajęcia z Panią Ania jej podejście do zajęć jest bardzo profesjonalne. Na każdych zajęciach dostawałam bardzo dużo materiałów pomocniczych. 
Lekcje są wielką przyjemnościa i panuje na nich bardzo miła atmosfera. 

Dominika

Zajęcia w szkole były bardzo interesujące, atmosfera była bardzo dobra, prowadzone zajęcia były na wysokim poziomie. 
Ocena szkoły bardzo dobra. Ocena lektora również bardzo dobra. 
I jeśli tylko będę mogła chodzić dalej do szkoły, to na pewno wrócę:) 

Karolina

Moja opinia na temat zajęć jest bardzo pozytywna. Nauka w tej szkole językowej daje ogromne możliwości rozwoju. Zajęcia są prowadzone w sposób bardzo ciekawy i zachęcają do uczestnictwa. Atmosfera w szkole jest przyjacielska, wszyscy są dla siebie życzliwi i odnoszą się z szacunkiem. 
To najlepsza szkoła językowa do jakiej miałam możliwość uczęszczać. 

Mateusz

Uczęszczanie na kurs było bardzo dobrą decyzją. Dużo się nauczyłem. Pani prowadząca była bardzo kompetentna i uprzejma. Atmosfera była świetna. 
Ogólnie ocena zajęć jest bardzo dobra czego dowodem jest chęć kontynuowania nauki w Universitalis. 

Michał

Jestem bardzo zadowolony z zajęć i ze swoich postępów. 
Tryb zajęć był niestandardowy, ponieważ chcieliśmy się nauczyć biznesowego włoskiego. 
Stopień przygotowania lektorki był niesamowicie wysoki, tym bardziej biorąc pod uwagę ten niestandardowy tryb. 

Michał W.

Zajęcia zawsze są prowadzone w sposób ciekawy. Lektorka jest osobą bardzo otwartą, która właśnie dzięki swojej otwartości i energii motywuje do aktywnego udziału w zajęciach. Jest osobą niezwykle zaangażowaną, po której widać zadowolenie z wykonywanej pracy. Materiały używane na zajęciach zdecydowanie ułatwiają poznawanie języka i utrwalanie wiadomości. Zawsze przygotowany jest poczęstunek oraz napój, co jest dodatkowo niezwykle miłym gestem. 
Jestem bardzo zadowolony, zarówno z wyboru szkoły jak i z doboru lektora. Mam nadzieję po przerwie międzysemestralnej kontynuować zajęcia.